Co warto zwiedzić w Wiedniu?

Wiedeń to obecnie jeden z najchętniej wybieranych kierunków podróży. Stolica Austrii przyciąga niepowtarzalnym klimatem i bogatą ofertą kulturalną. W mieście nie brakuje także unikalnych zabytków. Co warto zwiedzić, będąc w Wiedniu?

Miejsca, która warto zobaczyć w Wiedniu
Zabytkiem Wiednia, który corocznie ściąga najwięcej turystów jest pałac Schönbrunn nazywany wiedeńskim wersalem. Imponująca budowla zachwyca stylem i elegancją. Drugi obowiązkowy punkt w planie zwiedzania to otoczony ogrodem w stylu francuskim Belweder. W stolicy Austrii nie brakuje także atrakcji dla wielbicieli sztuki nowoczesnej – Hundertwasserhaus to powstały między 1983 a 1985 rokiem kolorowy dom mieszkalny bez prostych linii i z dużą ilością elementów ceramicznych. Miłośnicy muzyki zachwyceni będą za to Mozarthaus – muzeum poświęconym rodzinie Mozartów, a z pewnością chętnie wybiorą się także do słynnej Opery Wiedeńskiej.

Jak zaplanować zwiedzanie?
W stolicy Austrii nie brakuje atrakcji dla turystów. Żeby mieć pewność, że niczego nie przegapimy, warto przygotować sobie plan zwiedzania. Jeśli interesuje nas nocleg w Wiedniu, który jest położony blisko centrum i zabytków, to hostel także oferuje nam sporo możliwości – warto postarać się o rezerwację z wyprzedzeniem, żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej oferty.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2018 Hotel Miramar w Sopocie. All Rights Reserved